Woda, której używamy do picia, sporządzania potraw, napojów i mycia urządzeń kuchennych oraz naczyń powinna charakteryzować się najwyższym stopniem czystości. Wśród wielu dostępnych na rynku filtrów przeznaczonych do zastosowań kuchennych znaleźć można klasyczne, proste filtry z wkładem polipropylenowym, jak i nowoczesne systemy filtrujące wyposażone w zmiękczanie wody i wiele innych etapów uzdatniania wody w tym mineralizację i alkalizację.

Filtry kuchenne

Domowe filtry kuchenne przeznaczone do filtracji wody pitnej umożliwiają jej uzdatnianie najprostszymi  metodami (dzbanki filtracyjne, czajniki z filtrami), poprzez bardziej dokładną filtrację i uzdatnianie za pośrednictwem zjawiska ultrafiltracji czy też nanofiltracji aż po uzdatnianie metodą odwróconej osmozy. Po tego typu filtracji woda jest zdatna do bezpośredniego spożycia. Napoje oraz dania przygotowane na bazie filtrowanej wody będą wyróżniały się na tle wody surowej zdecydowanie bogatszym smakiem i zapachem oraz nie będą mętne.

Filtry narurowe

Filtry narurowe to filtry, które występują najczęściej jako filtry wstępne, montowane w (kotłowniach/piwnicach) na wpięciu instalacji wodnej do mieszkań lub innych budynków zgodnie z ich przeznaczeniem. Chronią instalację oraz przedłużają żywotność urządzeń AGD znajdujących się w mieszkaniach (pralki, zmywarki, urządzenia sanitarne, umywalki, wanny, kabiny prysznicowe). Wkłady filtrujące mogą być wykonane z różnych materiałów m.in: z sznurka polipropylenowego, pianki, harmonijki, siatki ze stali nierdzewnej.

Najbardziej popularne filtry narurowe dostępne na polskim rynku

  • Filtry Atlas Filtri
  • Filtry Cintropur
  • Filtry Honeywell
  • Filtry Big Blue