Odżelazianie i odmanganianie wcale nie należy do najprostszych procesów uzdatniania wody. Wybór metody jest w dużej mierze uzależniony nie tylko od stężenia żelaza i manganu, ale wielu innych wskaźników. Obecnie największą popularnością cieszy się metoda z wykorzystaniem wstępnej aeracji. Na tej zasadzie działa właśnie nowość od polskiej marki Ecoperla. Nie jest to jednak klasyczne urządzenie!

Ecoperla Oxytower to kolejna innowacja wprowadzona przez polską markę w tym roku. Byliśmy zaskoczeni bardzo ciekawym rozwiązaniem w postaci kompaktowego zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero, który posiadał dwie warstwy złóż. Teraz przyszedł czas na ukłon w stronę właścicieli własnych ujęć, borykających się z kłopotem podwyższonego stężenia żelaza i manganu w wodzie.

To musisz wiedzieć o Ecoperla Oxytower

Ecoperla Oxytower jest odżelaziaczem stworzonym z myślą o szczególnej grupie użytkowników własnych ujęć. To produkt, który bardzo dobrze sprawdzi się przy przekroczeniach żelaza sięgających 2 mg/l oraz manganu maksymalnie 0,2 mg/l. Ponadto bardzo dobrze radzi sobie z siarkowodorem.

Warunkiem koniecznym do spełnienia jest odpowiednie pH wody. Producent zaznacza, że nie może być ono niższe niż 7,5, ponieważ mangan nie będzie się prawidłowo wytrącał z wody.

Odżelaziacz i odmanganiacz Ecoperla Oxytower jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli w gospodarstwie domowym nie ma za wiele miejsca na montaż dużej stacji, składającej się ze sprężarki powietrza, hydroforu ocynkowanego i urządzenia filtracyjnego. Nie wszędzie jest na to przestrzeń i nie każda instalacja daje takie możliwości.

Ponadto dla niektórych może okazać się ciekawszą opcją niż stacje wielofunkcyjne. Nie każdy chce maksymalnie redukować stopień twardości wody, ponieważ na przykład ma instalację z miedzi, a do tego dochodzi podczas uzdatniania na złożu multifunkcyjnym.

Pojawienie się Ecoperla Oxytower na rynku powinno ucieszyć właścicieli hydroforów membranowych, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, by to urządzenie przy nich działało.

Tak duże możliwości, przy potrzebie minimalnej przestrzeni na montaż, Ecoperla Oxytower zawdzięcza swojej budowie. Wewnątrz znajduje się nie tylko złoże filtracyjne, ale i komora sprężonego powietrza. Dzięki takiemu połączeniu cały proces aeracji oraz odfiltrowania zanieczyszczeń odbywa się wewnątrz butli ciśnieniowej, bez potrzeby stosowania dodatkowych, zewnętrznych komponentów.

Czym jest komora sprężonego powietrza?

Komora sprężonego powietrza stanowi zastępstwo dla sprężarki lub inżektora oraz hydroforu ocynkowanego. To pierwszy etap, na jaki natrafia woda. W tym miejscu jest wzbogacana w tlen niezbędny do zaistnienia reakcji, której skutkiem jest pozbycie się żelaza i manganu z wody.

Na tym etapie dochodzi również do usunięcia siarkowodoru. Pod wpływem tlenu następuje reakcja, której rezultatem są nierozpuszczone związki siarki. Ostatecznie są one odfiltrowywane na złożu.

Inne komponenty też robią wrażenie

Cała konstrukcja i zastosowane rozwiązania robią wrażenie. Komponenty były dokładnie testowane i zadbano, by były wykonywane zgodnie z najwyższymi standardami. Powstają w znanych i cenionych europejskich oraz amerykańskich fabrykach. Każde rozwiązanie mówi samo za siebie.

Głowica sterująca

W Ecoperla Oxytower zastosowano bardzo wysokiej jakości głowicę sterującą. Za jej produkcję odpowiada amerykański pionier w tej dziedzinie – firma Clack. To komponent, który nie zawiedzie oczekiwań. Bez trudu można go serwisować, a w dodatku jest bardzo intuicyjny w obsłudze.

Istnieje możliwość wyświetlenia historii pracy zaworu oraz jego diagnostyka. Wszystkie informacje można z łatwością odczytać na ekranie, który sprawdzi się nawet w ciemnych pomieszczeniach, dzięki funkcji podświetlenia.

Katalityczne złoże Birm

Do procesu odżelaziania i odmanganiania wybrano właściwie jedną z najlepszych i sprawdzonych opcji. Złoże Birm jest z powodzeniem wykorzystywane na całym świecie i doceniane za trwałość oraz możliwość pracy w szerokim zakresie temperatur.

Ecoperla Smart System

Ecoperla Smart System jest dodatkiem pojawiającym się w wielu urządzeniach Ecoperli. Czyni je niezawodnymi, mniej narażonymi na awarie, ale przede wszystkim bardzo oszczędnymi. W przypadku Ecoperla Oxytower, Ecoperla Smart System sprawia, że na regenerację pobierane są minimalne możliwe ilości wody.

10 lat gwarancji

Stacja uzdatniania Ecoperla Oxytower posiada aż 10 lat gwarancji! Tak dobre warunki świadczą o trwałości zastosowanych komponentów. Warto wziąć to pod uwagę przy doborze odpowiedniego urządzenia filtracyjnego.

Nie trzeba stosować chemii

Ecoperla Oxytower jest rozwiązaniem nie tylko wydajnym i wysokim jakościowo pod względem wykonania, ale oszczędnym, przyjaznym użytkownikowi i środowisku. To produkt, który do działania nie potrzebuje stosowania żadnej chemii. Nie trzeba więc kontrolować poziomu, martwić się o zły pobór regeneratu i konsekwencje. Można po prostu cieszyć się solidnym uzdatnianiem wody.