Celem stosowania stacji wielofunkcyjnych jest kompleksowe oczyszczanie wody. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadkach, gdy ujęcie przekracza kilka dopuszczalnych norm. Urządzenia filtracyjne tego typu wyposażone są w specjalne złoże wielofunkcyjne, które są w stanie rozwiązać kilka problemów wody jednocześnie.

Do najlepszych tego typu stacji wielofunkcyjnych dostępnych na polskim na rynku należą produkty polskiej marki Ecoperla – Ecoperla Multicab oraz Ecoperla Multitower.

Najwyższa jakość uzdatniania wody

Do zalet urządzeń filtrujących polskiej marki Ecoperla Multicab należy nie tylko ich funkcjonalność, ale również odpowiedni wygląd. Stacje te posiadają budowę kompaktową, która odróżnia je od tradycyjnych modeli dwuczęściowych. Ecoperla Multicab zajmują znacznie mniej miejsca, posiadają interesujący design i są równie wydajne, co ich wieloelementowe odpowiedniki.

Odpowiednia mieszanka złóż filtracyjnych

Stacje wielofunkcyjne polskiej marki Ecoperla opierają swoje działanie na złożach powstałych z mieszanki najlepszych dostępnych materiałów filtracyjnych. Są one w stanie usunąć z wody żelazo, mangan, amoniak oraz związki organiczne. Niwelowana jest także twardość wody oraz jej nieodpowiednia barwa. W ten sposób skutecznie oczyszczona może zostać na przykład woda ze studni głębinowej.