Ecoperla Hero to nowość od polskiej marki Ecoperla. Dopiero co pojawił się na rynku, a już wzbudził spore zainteresowanie i jest uznawany za potencjalnego bohatera wody w domu! Co Ecoperla Hero ma w sobie wyjątkowego? W jaki sposób uzdatnia wodę? Jakim gospodarstwom domowym jest dedykowany?

Premiera Ecoperla Hero odbyła się pod koniec lutego. Wszyscy obecni podczas tego wydarzenia byli zgodni co do tego, że to urządzenie nie ma sobie równych pod względem zastosowanych rozwiązań.

Ecoperla Hero to produkt 2 w 1. Jest to hybryda zmiękczacza wody oraz filtra węglowego. Dzięki połączeniu żywicy jonowymiennej z węglem aktywnym możliwe jest przygotowanie wody nie tylko idealnej do codziennego użytku, ale także wody doskonałej do celów spożywczych.

Korzyści płynące z wody, jaką zapewnia Ecoperla Hero

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero jest w stanie zapewnić wodę miękką, ale i wodę o odpowiednim smaku, zapachu i barwie, przeznaczoną do spożycia.

Nie trzeba więc dokupować żadnych dodatkowych filtrów kuchennych, aby cieszyć się odpowiednimi walorami organoleptycznymi wody z kranu. Woda po filtracji na węglu aktywnym jest doskonała nie tylko do bezpośredniego spożycia, ale i jako baza napojów gorących takich jak kawy i herbaty, a także wielu potraw, sosów, zup. Te będą zawsze miały bogaty aromat i apetyczny wygląd.

O zaletach stosowania miękkiej wody mówi się już tyle, że nikogo nie trzeba bardziej do nich przekonywać. Jej głównym plusem jest to, że nie pozostawia osadu. Dzięki temu idealna nadaje się do instalacji, kotła grzewczego, domowych sprzętów jak: zmywarka, pralka, czajnik czy żelazko. Dzięki miękkiej wodzie można sporo zaoszczędzić.

Miękka woda ma również dobroczynny wpływ na naszą urodę. Nie podrażnia skóry podczas kąpieli i nie sprawia, że włosy są suche i matowe.

Ecoperla Hero to cała moc zalet

Oto najważniejsze cechy Ecoperla Hero, które sprawiają, że ten produkt jest tak wyjątkowy.

40 litrów złoża – zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero posiada aż 40 litrów złoża, z czego 30 litrów stanowi monosferyczna żywica jonowymienna, natomiast 10 litrów to węgiel aktywny. W polskich sklepach nie ma obecnie produktu, który posiadałby aż tyle materiału filtracyjnego. Ecoperla Hero bez przeszkód może być zamontowany w domu, w którym z wody korzysta nawet 6 osób.

Warstwowe ułożenie złóż – złoża w zmiękczaczu wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero są ułożone warstwowo. Pierwszą warstwą jest węgiel aktywny, drugą stanowi żywica jonowymienna. Dzięki zastosowaniu takiego podziału woda filtrowana jest przez cały czas tak samo wydajnie, a efekty są widoczne gołym okiem i zgodne z tym, co deklaruje producent. Złoża nie ulegają zmieszaniu nawet podczas procesu regeneracji przeciwprądowej.

Zabezpieczenie przed skażeniem mikrobiologicznym – Warstwa węgla aktywnego w Ecoperla Hero została pokryta przez producenta srebrem o właściwościach bakteriostatycznych. Nie ma możliwości rozwoju mikroorganizmów na złożu i skażenia filtrowanej wody. Dzięki temu rozwiązaniu filtracja wody zawsze będzie przebiegała w sposób higieniczny i bezpieczny.

Komponenty od najlepszych producentów – wszystkie elementy składowe Ecoperla Hero zostały wykonane z solidnych materiałów, z zachowaniem największej dbałości o szczegóły. Głowica sterująca i obudowa powstały przy współpracy marki Ecoperla i amerykańskiego lidera Clack. Żywica jonowymienna to certyfikowane złoże monosferyczne najwyższej klasy. Węgiel aktywny powstaje we Włoszech i jest produkowany z łupin orzechów kokosowych.

Głowica sterująca Clack – Clack już od wielu lat jest znany na całym świecie jako pionier w produkcji głowic sterujących. Jego produkty są uznawane za niezwykle solidne, a do tego o małym prawdopodobieństwie wystąpienia awarii. Głowica sterująca w Ecoperla Hero została zaprojektowana specjalnie do obudowy urządzenia. Działa objętościowo. Menu jest dostępne w języku polskim, a programowanie jest bardzo łatwe i nie powinno zabrać wiele czasu.

Kompaktowe wymiary – zmiękczacz wody z węglem aktywnym odznacza się naprawdę kompaktowymi wymiarami. Jest dość wąski i ma opływowy kształt, co nie jest kwestią przypadku. Urządzenie zostało stworzone w taki sposób, by mogło zostać zamontowane nawet w niewielkiej przestrzeni.

Łatwe programowanie – większość ustawień w Ecoperla Hero już została wprowadzona fabrycznie. Dzięki temu użytkownik nie musi poświęcać wiele czasu na programowanie. Wystarczy wprowadzenie dosłownie dwóch informacji (godziny oraz stopnia twardości wody)

Możliwość samodzielnego montażu – do montażu zmiękczacza wody z węglem aktywnym nie trzeba wzywać specjalisty lub ekipy serwisowej. Instalacja jest tak prosta, że można ją przeprowadzić samodzielnie podążając za wskazówkami zamieszczonymi w instrukcji obsługi.

Do każdego ujęcia wody –Ecoperla Hero jest przeznaczony nie tylko do oczyszczania wody wodociągowej, ale i studziennej. W przypadku tego drugiego rodzaju warto jednak pamiętać, aby nie było przekroczonych dopuszczalnych norm żelaza i manganu

Zamiast zmiękczacza wody i filtra węglowego – Ecoperla Hero może z powodzeniem zastąpić zestaw składający się ze zmiękczacza wody oraz filtra węglowego. Nowy produkt od marki Ecoperla zajmuje znacznie mniej miejsca, jest łatwiejszy i tańszy w eksploatacji. Ecoperla Hero nie jest w stanie zastąpić kolumny węglowej i zmiękczacza wody ze względu na o wiele mniejszą powierzchnię filtracyjną, jednak może zostać zamontowany zamiast tej stacji uzdatniania wody, jeśli w domu nie ma odpowiednich warunków i wystarczająco dużo miejsca

10 lat gwarancji na całe urządzenia – eksperci polskiej marki Ecoperla troszczą się o swoich Klientów! Zmiękczacz wody Ecoperla Hero posiada aż 10 lat gwarancji! Tak dobre warunki świadczą o trwałości zastosowanych komponentów. Warto wziąć to pod uwagę przy doborze odpowiedniego urządzenia filtracyjnego.

Perfekcyjna filtracja wody

Ecoperla Hero to zupełnie nowy rodzaj oczyszczania wody. Urządzenie fantastycznie sprawdzi się u osób, które poszukują sposobu na miękką wodę w całym domu i smaczną wodę pitną. W tym produkcie zachwycają jednak nie tylko możliwości filtracji wody, ale i same komponenty. Zmiękczacz wody z węglem aktywnym na pewno nie zawiedzie oczekiwań właściciela.