Ecoperla Ecobott to najnowszy gadżet od polskiej marki Ecoperla! Jeśli chcesz zadbać o siebie, prawidłowe nawodnienie, ale zależy Ci również na środowisku oraz tym, aby je trochę odciążyć, koniecznie przeczytaj o niej więcej! To prawdopodobnie jeden z najbardziej ekologicznych produktów tego typu dostępnych na rynku. Przestaw się na wielorazową butelkę z trzciny cukrowej!

Ekologiczny pomysł na siebie

Zmiany codziennych nawyków na zdrowsze są bardzo istotne. Pomagają nam, wspierając nasze dobre samopoczucie, zdrowie oraz codzienną kondycję i siłę. Jednym z nawyków, które z całą pewnością warto w sobie wytrenować jest regularne picie odpowiednich ilości wody. Dlaczego? Nasz organizm składa się głównie z niej. To podstawowy element naszej diety, bez którego długo nie moglibyśmy przeżyć. Woda jest odpowiedzialna za wiele procesów zachodzących wewnątrz organizmu. Między innymi jest to metabolizm, dostarczanie składników odżywczych do organizmu, regulacja temperatury.

Oczywiście, na co dzień pijemy nie tylko wodę, a również wiele innych napojów, z czego jedne służą nam bardziej, a inne mniej. Eksperci z zakresu dietetyki i zdrowia zdecydowanie odradzają nawadnianie się za pomocą kolorowych napojów gazowanych, sztucznie barwionych sokopodobnych, napojów zawierających sztuczne konserwanty i tony słodzików oraz cukru. Mają one bardzo niekorzystny wpływ na nasz organizm i mogą doprowadzać do problemów z nadciśnieniem, układem sercowym, cukrzycą i otyłością. Zdecydowanie lepiej zamienić je na zdrowsze.

Za najlepszy napój uważana jest zwykła woda. Nie zawiera żadnych kalorii i najlepiej przyswaja się w organizmie. Obecnie dość często jednak nie wybieramy najtańszej wody z kranu, a taką w plastikowych butelkach. To często wynika z braku zaufania do lokalnych zakładów lub magistrali w budynku. Warto jednak mieć na uwadze, że plastik nigdy nie jest najlepszym wyjściem. Przede wszystkim to o wiele wyższa cena, jaką płacimy za wodę. Poza tym to ogromny ślad środowiskowy przy wytwarzaniu takich opakowań i odpad, który może pozostać na Ziemi nawet 500 lat!

Nawadniać możemy się w znacznie bardziej ekologiczny sposób. Jakość wody można doszlifować z pomocą filtra kuchennego, co pomoże w ograniczeniu odpadów. Z kolei w drogę, zamiast butelek jednorazowych, możemy zabrać ze sobą butelkę wielokrotnego użytku! Propozycją naprawdę ekologiczną jest Ecoperla Ecobott!

Ecoperla Ecobott – dlaczego jest tak ekologiczna?

Butelka Ecoperla Ecobott jest produkowana na terenie Holandii z naprawdę ekologicznego materiału, który jest w pełni biodegradowalny oraz w 100% możliwy do recyklingu. To zielony polietylen, który powstaje z trzciny cukrowej! Obecnie to tworzywo bardzo zyskuje na swojej popularności ze względna to, że ślad środowiskowy wytwarzany podczas produkcji i utylizacji jest naprawdę niski. Należy też pamiętać, że trzcina cukrowa w fazie wzrostu pochłania z powietrza ogromne ilości dwutlenku węgla, co stanowi niewątpliwy plus. Coraz więcej koncernów spożywczych zastanawia się nad wprowadzeniem tego materiału w produkcji opakowań, jako alternatywy tworzyw sztucznych, wykonanych w oparciu o ropę naftową.

A jaka jest właściwie droga do powstania eko polietylenu? Wszystko zaczyna się na plantacji trzciny cukrowej, gdzie ta wzrasta nawet do 3 metrów. Następnie jest ścinana i trafia do fabryk cukru. Odpadem z produkcji jest łodyga. Przetwarza się ją na miazgę i poddaje licznym procesom, przez które staje się zielonym polietylenem przyjaznym środowisku.

To nie jest jedyna zaleta Ecoperla Ecobott!

Ekologiczny sposób wytwarzania butelki Ecoperla Ecobott nie jest jednak jedyną zaletą. Przede wszystkim to bardzo designerski i praktyczny gadżet. Wewnątrz zmieścimy 500 mililitrów ulubionego zimnego napoju. Butelka z trzciny cukrowej doskonale sprawdza się także w roli shakera. Ponadto jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Bez problemu można ją zmontować i rozmontować, a do tego nadaje się do mycia w zmywarce!

W zestawie jest karabińczyk, dzięki któremu można ją przypiąć do szlufki, paska, plecaka, torby. Sama jest bardzo lekka, a kształt sprawia, że bez problemu można ją zmieścić nawet do niewielkiej torebki czy walizki, teczki, torby treningowej. Pasuje do uchwytu na bidon w rowerze, miejsce na kubek w samochodzie.

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott jest w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia! Zielony polietylen jest wolny od substancji toksycznych, w tym także od BPA. Do tego nie powoduje przedostawania się do napoju mikroplastiku i pozostaje neutralna – nie ma wpływu na smak, zapach i barwę napoju.

A jaki napój możemy w niej mieć?

Do wewnątrz można wlać ulubiony zimny napój. Oczywiście najbardziej polecanym jest woda, jednak może to być także zielona herbata, mrożona herbata, smoothie, sok owocowy, shake, odżywka białkowa. Butelka posiada dwa otwory, przez które z łatwością można wlać napoje o różnej gęstości. Z łatwością można się też ich w każdej chwili napić. Do środka można też dodać ulubione owoce, kostki lodu oraz zioła.

Producent przestrzega przed wlewaniem do środka napojów gazowanych oraz o wysokiej temperaturze, ponieważ mają negatywny wpływ na zielony polietylen.

To butelka dla Ciebie!

Ecoperla Ecobott może być idealną butelką właśnie dla Ciebie! Jeśli tylko chcesz zadbać o siebie i zatroszczyć się o środowisko, to doskonały wybór!

Dowiedz się więcej: https://www.zestudni.pl/blog/szukasz-ekologicznej-i-bezpiecznej-butelki-wybierz-ecoperla-ecobott/