Woda ze studni w rzeczywistości nie jest tak krystalicznie czysta, jakby się mogło wydawać. Czasem jest wręcz bardziej zanieczyszczona niż ta pochodząca z lokalnych wodociągów. Do oczyszczania wody ze studni idealna będzie stacja wielofunkcyjna polskiej marki z serii Ecoperla Multitower. Z jakimi więc zanieczyszczeniami stacja zmaga się najczęściej?

Oto lista najczęściej występujących w studniach zanieczyszczeń i ich oddziaływanie na ludzki organizm:

  • arsen to substancja niezwykle szkodliwa. Jeśli nie zostanie usunięta z wody, odkłada się w organizmie, z którego nie zostaje wydalony. Przyczynia się między innymi do powstania zmian skórnych, uszkodzenia układu pokarmowego czy zapalenie pęcherza moczowego;
  • cyjanek, który jest pojawi się w wodzie szczególnie w wysokich dawkach może doprowadzić nawet do śmierci;
  • detergenty w wodzie w studniach występują niezwykle często (dotyczy to w szczególności tych płytkich studni). Ich obecność najczęściej prowadzi do zakłócenia przemiany materii, alergii, uszkodzenia układu pokarmowego czy nowotworu kory nadnerczy;
  • ołów w wodzie pitnej to substancja, która kumuluje się przede wszystkim w kościach, prowadząc do ich szybkiego uszkodzenia. Czasem skutki nadmiaru tej substancji są nieodwracalne.

Stacja wielofunkcyjna Ecoperla Multitower posiada aż 10 lat gwarancji! Tak dobre warunki świadczą o trwałości zastosowanych komponentów. Warto wziąć to pod uwagę przy doborze odpowiedniego urządzenia filtracyjnego.