Większość sklepów internetowych, które handlują zmiękczaczami wody produkowanymi przez hiszpańską firmę Puricom boryka się z coraz większymi problemami. Dochodzą do nas bowiem informacje od Państwa, że urządzenia te stały się ostatnimi czasy niezwykle awaryjne.

Problemy z którymi spotykają się posiadacze tych urządzeń wydają się być mocno problemowe – zalane piwnice, pomieszczenia gospodarcze czy inne miejsca w których zainstalowano zmiękczacz. Taka sama twardość wody na wejściu jak i po zmiękczeniu. Brak poboru odpowiedniej ilości solanki koniecznej do prawidłowej regeneracji całego urządzenia.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne – również one nie zachwycają. Głowica BNT- nie jest to pionier wśród producentów głowic. Złoże też nie przoduje w stawce markowych żywic jonowymiennych. Gwarancja tylko 2 lata np. w porównaniu do zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline (tu gwarancja wynosi: 3 lata na elektronikę, 5 lat na złoże, 10 lat na obudowę) również nie powala.

Przed zakupem konkretnego modelu zawsze warto skonsultować się z pracownikiem sklepu bądź zapytać o pomoc ekspertów z branży uzdatniania wody.