Sposobów na oczyszczanie i dezynfekcję wody jest wiele, jednak nie wszystkie są odpowiednio skuteczne, jeśli skład wody i jej parametry nie są dokładnie znane. Jak się jednak okazuje, za jedną z najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych metod oczyszczania wody w domowych warunkach uznawany jest węgiel aktywny. Co warto o nim wiedzieć?

Kolumny węglowe – oczyszczanie wody na cały dom

Skuteczność i stosunkowo niewielkie koszty sprawiają, że kolumna węglowa polskiej marki z serii Ecoperla Carbotower jest w zasięgu kieszeni każdego gospodarstwa domowego.

Ten produkt od polskiej marki Ecoperla jest dostępny aż w trzech pojemnościach do wyboru. Ponadto można wybrać automatyczną bądź ręczną głowicę sterującą. Złoże to wysokiej klasy węgiel aktywny wytwarzany z łupin orzechów kokosowych.

W jaki sposób działa węgiel aktywny?

Węgiel aktywny stosowany w oczyszczaniu wody to metoda w pełni bezpieczna, dlatego jeśli wszystko zostanie przeprowadzone w zgodzie z zaleceniami, nie ma obaw, że taka metoda oczyszczania może spowodować pojawienie się jakichkolwiek ubocznych skutków.

Działanie aktywnego węgla w oczyszczaczach wody polega na tym, że cząsteczki tej substancji przyciągają do siebie niepożądane związki (czyli po prostu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia) i silnie je ze sobą wiążą. Zjawisko to nazywane jest również procesem adsorpcji.

Węgiel aktywny doceniany na całym świecie

Stosowanie węgla aktywnego w filtrach oczyszczających wodę zostało docenione nawet przez Amerykańską Rządową Agencję Ochrony Środowiska (EPA).

Ecoperla Carbotower to kolumna węglowa w całości produkowana w Europie.

Ecoperla Carbotower posiada aż 10 lat gwarancji! Tak dobre warunki świadczą o trwałości zastosowanych komponentów. Warto wziąć to pod uwagę przy doborze odpowiedniego urządzenia filtracyjnego.