W wodach pochodzących z wodociągów oraz studni bardzo często występuje problem związany z dużymi cząstkami zanieczyszczeń mechanicznych. Większość standardowych filtrów mechanicznych nie jest w stanie sobie poradzić z dokładną i prawidłową ich filtracją. Dodatkowym problemem jest fakt, że niektóre przypadki wymagają wyjątkowo częstej wymiany wkładów. Pomóc mogą wówczas jedynie urządzenia o dużych wydajnościach, na przykład polskiej marki Ecoperla z serii Ecoperla Tower.

Liczne zalety kolumn filtracyjnych

Ecoperla Sedimentower jest bardzo wydajną alternatywą dla nieskutecznych filtrów narurowych o standardowym działaniu. Filtracja przy pomocy systemu Ecoperla odbywa się na najwyższym poziomie, ponieważ powierzchnia kontaktu wody ze złożem jest bardzo duża. Również zastosowane w urządzeniu złoże charakteryzuje się doskonałymi parametrami oraz wyjątkowo długim okresem żywotności.

Najlepszy dobór rozwiązań

Ecoperla Sedimentower składa się się z epoksydowej butli wykazującej odporność na korozje oraz głowicy. Działa ona w sposób mechaniczny, w związku z czym nie współpracuje z zestawem ustawień Ecoperla Smart System. Jednak zastosowanie ręcznej głowicy pozwala użytkownikowi na samodzielne określenie czasu oraz częstotliwości przeprowadzania procesów regeneracyjnych.

10 lat gwarancji na Ecoperla Tower

Wszystkie urządzenia z serii Ecoperla Tower posiadają aż 10 lat gwarancji! Tak dobre warunki świadczą o trwałości zastosowanych komponentów. Warto wziąć to pod uwagę przy doborze odpowiedniego urządzenia filtracyjnego.