Groźne zanieczyszczenia mogą pojawiać się nie tylko w jeziorach czy rzekach, ale również w wodzie, której używamy na co dzień w naszych domach. Dlatego tak ważna jest regularna kontrola i w razie czego usuwanie wszelkich zbędnych związków z wody. Mowa tu na przykład o dobrze znanym problemie, jakim bez wątpienia są metale ciężkie w wodzie, ale również o azotanach, które wbrew pozorom mogą być bardzo groźne.

Czy azotany są szkodliwe?

Wydaje się, że azotany w wodzie to problem nieco zbagatelizowany. Okazuje się natomiast, że ich usuwanie jest co najmniej tak samo ważne, jak usuwanie z wody wszelkiego rodzaju metali. Rzecz w tym, że azotany są czynnikami chorobotwórczymi i mogą powodować poważne dolegliwości.

Niewątpliwie, najgroźniejsze związki te są dla dzieci. To u nich właśnie z czasem może rozwinąć się sinica, jeśli piją wodę zanieczyszczoną azotanami. Dlatego właśnie, jeśli w danym domu mieszkają dzieci, tym bardziej usuwanie azotanów jest bardzo ważne.

Co usuwa azotany?

Azotany usuwa stacja polskiej marki z serii Ecoperla Nitratower. Jest to urządzenie, które wykorzystuje generalnie dosyć prosty mechanizm oczyszczania przez złoże. Warto też zauważyć, że ma ono różnych odpowiedników, jednak należy uważać, aby nie trafić na trefny produkt od producenta bez doświadczenia i uznania.