Często jakość wody dostarczanej do naszych kranów za pośrednictwem sieci wodociągowej pozostawia wiele do życzenia. Rury wodociągowe są bardzo często przerdzewiałe i wraz z płynącą w nich wodą spożywamy drobiny sedymentacyjne i inne zanieczyszczenia.

W przypadku wody pochodzącej z przydomowych studni może być jeszcze gorzej, bo często w ogólnie nie znamy jej składu fizykochemicznego, a nasze środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone i te zanieczyszczenia przedostają się do wód gruntowych, nie wiemy więc tak naprawdę, co pijemy. Rozwiązaniem tej sytuacji może być uzdatnianie wody (filtracja wody) którą realizują filtry do wody, charakteryzują się one współcześnie wysoką skutecznością i niezawodnością, są one też coraz tańsze.

Uzdatnianie wody najczęściej realizują filtry do wody, które możemy podzielić na następujące grupy:

  • filtry mechaniczne,
  • filtry z wkładami węglowymi,
  • mineralizatory,
  • wkłady do ciepłej wody.

Popularne – i słusznie!

Uzdatnianie wody jest obecnie bardzo popularne (i nic w tym dziwnego), wybór odpowiednich urządzeń do filtrowania na rynku jest tak duży, że każdy z pewnością znajdzie coś stosownego do swoich potrzeb i zasobności portfela. Trzeba tylko poświęcić odrobinę czasu i rozeznać się.