Wiele osób, które posiadają w swoim domu filtr wody, zastanawia się, w jaki sposób może o niego dbać i czy w ogóle jest taka potrzeba. Polska marka Ecoperla poprzez premierę swoich nowych produktów wywołała dyskusję na ten temat i sprawiła, że stał się on dość popularny.

Dlaczego warto dbać o filtr wody?

Za tym, aby jednak dbać regularnie o swój filtr wody przemawia kilka argumentów. Przede wszystkim dzięki właściwemu oczyszczaniu możemy mieć pewność, że filtracja wody jest w pełni higieniczna, a woda z której korzystamy w stu procentach bezpieczna. W końcu chodzi nam o to, aby produkty, z których korzystamy nie szkodziły zdrowiu, a wręcz przeciwnie.

Nie od dziś wiadomo, że im lepiej pielęgnuje się dane urządzenie, tym dłużej działa prawidłowo. Ta sama zasada obowiązuje również w przypadku urządzeń filtracyjnych. Dzięki konserwacji możemy choćby przedłużyć żywotność złoża filtracyjnego.

Warto wspomnieć, że każdy z preparatów polskiej marki Ecoperla zapewnia inne korzyści. Przyjrzyjmy się bliżej nowoczesnym propozycjom do konserwacji filtrów wody.

Ecoperla Antidotum do zmiękczaczy wody

Pierwszy produkt, Ecoperla Antidotum, jest dostępny w formie granulatu, który można stosować do różnych rodzajów zmiękczaczy wody.

Warto go zastosować, gdy w surowej wodzie poddawanej zmiękczaniu znajduje się stężenie żelaza przekraczające 0,05 mg/l. Już przy tak niewielkich ilościach metale ciężkie zaczynają odkładać się na złożu. Należy pamiętać, że te substancje nie podlegają wymianie jonowej, a więc w coraz większych ilościach gromadzą się na żywicy blokując jej właściwości jonowymienne. Skutkiem takiego działania jest częstsza wymiana złoża, a to wiąże się z wysokimi kosztami i  koniecznością wezwania profesjonalnego serwisu.

Ecoperla Antidotum bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem cząstek żelaza i manganu ze złoża filtracyjnego. Niechciane substancje trafiają do kanalizacji wraz z popłuczynami. Dzięki temu żywica szybko odzyskuje swoje właściwości i charakteryzuje się większą żywotnością.

Ecoperla Antibacter do oczyszczania urządzeń filtracyjnych

Drugą nowość można stosować do wszystkich typów urządzeń filtracyjnych. Przeznaczeniem Ecoperla Antibacter jest oczyszczanie złoża filtracyjnego oraz wnętrza urządzeń, ochrona przed występowaniem mikroorganizmów. Preparat powinno się stosować przede wszystkim profilaktycznie.

Główną substancją czynną w Ecoperla Antibacter jest aktywny chlor – to właśnie on zapobiega namnażaniu się mikroorganizmów i dokładnie oczyszcza.

Ten środek jest szczególnie polecany właścicielom zmiękczaczy wody oraz odwróconej osmozy.

Jak stosować?

Oba preparaty należy zastosować profilaktycznie jedynie raz w roku. To wystarczy, by utrzymać urządzenie w dobrym stanie i zapewnić wydajną filtrację.

Stosowanie Ecoperla Antidotum i Ecoperla Antibacter wcale nie należy do skomplikowanych. Wystarczy zaaplikować środek do wnętrza urządzenia, chwilę odczekać, a potem dokładnie przepłukać wodą.

Cała konserwacja wcale nie wymaga fachowej wiedzy, ani poświęcania długich godzin. W dodatku wcale nie musimy zajmować się uporczywym odmierzaniem.

Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter znajdziesz w dobrych sklepach internetowych i stacjonarnych z akcesoriami do uzdatniania wody.