Żółte zacieki w wannie, metaliczny posmak wody, mogą oznaczać, że znajduje się w niej zbyt dużo żelaza oraz manganu. Skąd bierze się ten problem i jak sobie z nim radzić?

Przyczyny nadmiaru żelaza w wodzie

Nadmiar żelaza w wodzie może mieć różne przyczyny, najczęściej jest to wymywane do wód głębinowych ze skał oraz z gleby. Choć powodem mogą okazać się również ścieki metalurgiczne, sztuczne nawozy albo przemysł. To dlatego woda ze studni, musi być sprawdzana, warto kontrolować jej jakość.

Odżelaziacz wody – jak działa?

Odżelaziacze wody cieszą się coraz większym zainteresowaniem, to dość proste, ale bardzo skuteczne urządzenia. Ich działanie polega na utlenieniu związków żelaza i manganu i usunięcia ich w procesie filtracji.

Wśród odżelaziaczy domowych na uwagę zasługuje model od polskiej marki z serii Ecoperla Sanitower, który jest nowoczesny i solidny. Warto decydować się na zakup urządzenia od renomowanego producenta, w ten sposób można mieć pewność, że będzie działał bez zarzutów i dobrze będzie spełniał swoją funkcję.

Co więcej, stacja uzdatniania Ecoperla Sanitower posiada aż 10 lat gwarancji! Tak dobre warunki świadczą o trwałości zastosowanych komponentów. Warto wziąć to pod uwagę przy doborze odpowiedniego urządzenia filtracyjnego.

Więcej o Ecoperla Sanitower tutaj: https://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/Odzelaziacz-i-odmanganiacz-Ecoperla-Sanitower-L/595

Walcz z żelazem i manganem w wodzie

Żelazo i mangan w wodzie to poważny problem, dlatego warto podjąć działania mające na celu oczyszczenie wody, jak najszybciej. Pamiętajmy, że duża zawartość żelaza w wodzie wpływa negatywnie na nasze zdrowie, ale też na stan urządzeń AGD.