Teoretycznie woda z sieci wodociągowej spełnia kryteria dopuszczalnej zawartości żelaza. Jednak wiele gospodarstw domowych nie jest podłączonych do niej i wykorzystuje wodę z własnych ujęć. Niestety, obecność żelaza w studni często przekracza dozwoloną normę. Nadmierne ilości tego pierwiastka mogą powodować, że woda wypływająca z kranu staje się pomarańczowa, a na powierzchni armatury zaczynają się pojawiać nieprzyjemne, czerwone smugi osadu.

Przykre skutki posiadania żelaza w wodzie

Usuwanie żelaza jest również konieczne ze względu na jego bardzo negatywny wpływ na żywotność i wydajność urządzeń gospodarstwa domowego. Nadmiar tego pierwiastka wpływa niekorzystnie na stan włosów i skóry, a także uszkadza tkaniny w praniu W niektórych przypadkach wystarcza specjalny filtr odżelaziający. Nie będzie to jednak działało dobrze, jeśli woda ma być użytkowana codziennie. Po kilku dniach wymiana filtra będzie konieczna, tj. po przefiltrowaniu kilkuset litrów cieczy. W takich sytuacjach odżelaziacze wody są znacznie lepsze. Te typy urządzeń instaluje się przy wejściu wody do budynku, zwykle w kotłowniach.

Więcej informacji o odżelaziaczach wody znajdziesz na https://www.filtry-do-wody.info/sklep/odzelaziacze-wody/

Dobry odżelaziacz wody – najlepsze lekarstwo

Odżelaziacz wody jest rodzajem stacji uzdatniania, która opiera swoje działanie na stosowaniu starannie dobranego złoża filtracyjnego. Ten element jest odpowiedzialny za usuwanie żelaza z wody i jego konfiguracja ściśle zależy od indywidualnych parametrów wody przeznaczonej do obróbki. Charakterystyczną cechą złóż filtracyjnych jest w pełni zautomatyzowany proces ich regeneracji. Użytkownik musi pamiętać o regularnej konserwacji filtra. Warto wybrać sprzęt wysokiej jakości. Taki posiada w swojej ofercie chociażby polska marka Ecoperla, znany producent domowych filtrów wody.