Woda alkaliczna może zmienić Twoje życie. Nie wierzysz? Spróbuj jeść stare owoce bądź warzywa przez kilka lat a będzie miało to znaczący wpływ na Twój stan zdrowia. Wybierając wodę, która ma lepszy stopień jonizacji przyczyniasz się do poprawy nawodnienia Twojego organizmu. Dzieje się tak ponieważ jonizacja wody rozbija klastry w wodzie w czym upraszcza jej wchłanialność na poziomie komórkowym.

Organizm potrzebuje mniej więcej dwóch litrów wody dziennie. Nie może to być jednak byle jaka woda. Żywa woda – woda alkaliczna – sprawdzi się najlepiej, jako sposób na nawodnienie organizmu oraz uchronienie go przed chorobami cywilizacyjnymi. W jaki zatem sposób można ją pozyskać? Czy jedynym rozwiązaniem jest kupowanie wody butelkowanej?

Jonizatory wody to urządzenia, które powinny znaleźć się w każdym domu. Te proste przyrządy opierają swoją zasadę działania na procesie elektrolizy. Woda przekazywana jest do komory jonizatora, gdzie umieszczone są dwie elektrody. Tutaj poddaje się ją działaniu prądu elektrycznego o niskim napięciu, przez co rozpuszczone w niej minerały są przyciągane do elektrody dodatniej bądź ujemnej. W ten sposób uzyskujemy dwa rodzaje wody – alkaliczną oraz kwaśną. Oba można wykorzystać w gospodarstwie domowym.

Wodę o wysokim pH oraz właściwościach prozdrowotnych można otrzymać także stosując system odwróconej osmozy polskiej marki Ecoperla – Ecoperla Rosa. Na stronie https://www.zestudni.pl/odwrocona-osmoza-ecoperla-rosa/ można znaleźć więcej informacji.