System odwróconej osmozy to produkt już od dawna obecny na rynku. Wydawało się, że już nie da się w nim wprowadzić istotnych zmian, wpłynąć na wygląd bądź rozmiar, aż do momentu premiery Ecoperla Profine Zero. Czym zaskakuje nowy produkt sygnowany polską marką Ecoperla?

Inny niż wszystkie

Myśląc o odwróconej osmozie najczęściej wyobrażamy dobie stelaż z membraną osmotyczną i wkładami, a do tego dodatkowy zbiornik służący do przechowywania wody. Wszystko do zamontowania w kuchennej szafce. Ecoperla Profine Zero to zupełnie coś innego, łamiącego dotychczasowe myślenie o filtrach kuchennych.

Jakie są różnice?

Przede wszystkim same etapy filtracji. Woda tradycyjnie przepływa przez filtr wstępny i końcowy, jednak po wstępnym oczyszczaniu trafia do dwóch membran filtracyjnych, które działają równolegle. Dzięki nim w przeciągu doby użytkownik może przefiltrować aż 1134 litry.

Zamiast dodatkowego zbiornika na przefiltrowaną wodę w obudowie znajdziemy opatentowany dynamiczny zbiornik ciśnieniowy. To rozwiązanie zapewnia częstą wymianę wody.

Przy wymianie wkładów nie trzeba odcinać dopływu wody do urządzenia. Sam proces zakładania nowych wkładów jest bardzo prosty, ponieważ każdy z nich ma specjalny mechanizm. Wystarczy przekręcić, wyjąć, założyć nowy.

Niezwykły design

Ecoperla Profine Zero wpasuje się w wystrój każdej kuchni. Produkt należy pochwalić przede wszystkim za minimalistyczny design, a także wymiary. Bez problemu mieści się w szafkach, a nawet szufladach kuchennych. Zajmuje niebywale mało miejsca. Cały system można ukryć wśród talerzy, sztućców oraz pojemników.

Nie da się ukryć, że Ecoperla Profine Zero doskonale dopełnia gospodarstwa domowe zapewniając zdrową i smaczną wodę pełną minerałów bez żadnych ograniczeń. To urządzenie ma doskonałą wydajność oraz komponenty najwyższej klasy.

Odrzut do kanalizacji

W tym przypadku odrzut do kanalizacji to jedynie 1:2, a to oznacza, że na jeden litr czystej i zdrowej wody przypadają tylko dwa litry odrzutu. To niebywale dobry wynik w przypadku systemów odwróconej osmozy dostępnych na rynku.

Odwrócona osmoza przyszłości

Ecoperla Profine Zero z pewnością można uznać za produkt przyszłości. Takie właśnie za kilka lat powinny być standardy w tworzeniu filtrów kuchennych: elegancja, nowoczesność, wydajność i kompaktowość.