Wiele osób sądzi, że to, jaka woda płynie z kranu w gospodarstwie domowym, nie ma większego znaczenia. Tymczasem jest to błędne przekonanie. Korzyści płynące z korzystania z miękkiej wody są niezliczone.

Jak szkodzi twarda woda?

Woda twarda – czyli nadmiernie nasycona jonami wapnia i magnezu, to spory problem. Przede wszystkim, na skutek jej działania powstają nieestetyczne smugi i zacieki na kabinach prysznicowych, wannach czy zlewach. Walka z nimi często przypomina walkę z wiatrakami i jest nieskuteczna. Pranie i zmywanie naczyń w twardej wodzie wymaga zużywania większej ilości detergentów, bowiem twarda woda pieni się słabiej, niż miękka. Powoduje ona żółknięcie białych tkanin, matowienie naczyń i ma zły wpływ na stan cery.

Skuteczne zmiękczanie wody

Tymczasem jest urządzenie, które pozwala raz na zawsze pożegnać wszystkie wymienione wyżej problemy. Zmiękczacz wody to produkt, który dzięki złoży jonowymiennej żywicy wypłukuje z wody jony odpowiedzialne za jej twardość. Eksploatacja zmiękczacza wody jest niemal całkiem automatyczna. Regularna wymiana złoża pozwala na korzystanie z urządzenia przez długi okres. Za regenerację złoża żywicy odpowiedzialna jest sól tabletkowana, która pozwala na powtórne nasycenie złoża jonami sodu.