Woda alkaliczna może zmienić Twoje życie. Nie wierzysz? Spróbuj jeść stare owoce bądź warzywa przez kilka lat a będzie miało to znaczący wpływ na Twój stan zdrowia. Wybierając wodę, która ma lepszy stopień jonizacji przyczyniasz się do poprawy nawodnienia Twojego organizmu. Dzieje się tak ponieważ jonizacja wody rozbija klastry w wodzie w czym upraszcza jej wchłanialność na poziomie komórkowym.

zdrowa woda alkaliczna

Organizm potrzebuje mniej więcej dwóch litrów wody dziennie. Nie może to być jednak byle jaka woda. Żywa woda – woda alkaliczna – sprawdzi się najlepiej, jako sposób na nawodnienie organizmu oraz uchronienie go przed chorobami cywilizacyjnymi. W jaki zatem sposób można ją pozyskać? Czy jedynym rozwiązaniem jest kupowanie wody butelkowanej?

Jonizatory wody to urządzenia, które powinny znaleźć się w każdym domu. Te proste przyrządy opierają swoją zasadę działania na procesie elektrolizy. Woda przekazywana jest do komory jonizatora, gdzie umieszczone są dwie elektrody. Tutaj poddaje się ją działaniu prądu elektrycznego o niskim napięciu, przez co rozpuszczone w niej minerały są przyciągane do elektrody dodatniej bądź ujemnej. W ten sposób uzyskujemy dwa rodzaje wody – alkaliczną oraz kwaśną. Oba można wykorzystać w gospodarstwie domowym.

Wodę o wysokim pH oraz właściwościach prozdrowotnych można otrzymać także stosując system odwróconej osmozy polskiej marki Ecoperla – Ecoperla Rosa. Na stronie https://www.zestudni.pl/odwrocona-osmoza-ecoperla-rosa/ można znaleźć więcej informacji.

Woda alkaliczna. Sposób na zdrowie?

Komentarze 2 thoughts on “Woda alkaliczna. Sposób na zdrowie?

 • 8 października 2019 z 14:45
  Permalink

  Dużo się mówi teraz o tej wodzie, ale czy rzeczywiście to wpływa pozytywnie na nasz organizm? Ktoś ma doświadczenia, może jakąś naukową wiedzę na ten temat?

  Powtórz
 • 10 stycznia 2020 z 15:03
  Permalink

  Słyszałam dużo dobrego o tej wodzie alkalicznej, podobno ma dobry wpływ na nasze zdrowie. Zastanawiam się, czy by nie zainwestowac taki wklad podnoszący ph i mineralizujący

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.