Sposobów na oczyszczanie i dezynfekcję wody jest wiele, jednak nie wszystkie są odpowiednio skuteczne, jeśli skład wody i jej parametry nie są dokładnie znane. Jak się jednak okazuje, za jedną z najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych metod oczyszczania wody w domowych warunkach uznawany jest węgiel aktywny. Co warto o nim wiedzieć?

kolumna węglowa Ecoperla Carbotower

Kolumny węglowe – oczyszczanie wody na cały dom

Skuteczność i stosunkowo niewielkie koszty sprawiają, że kolumna węglowa polskiej marki z serii Ecoperla Carbotower jest w zasięgu kieszeni każdego gospodarstwa domowego.

Ten produkt od polskiej marki Ecoperla jest dostępny aż w trzech pojemnościach do wyboru. Ponadto można wybrać automatyczną bądź ręczną głowicę sterującą. Złoże to wysokiej klasy węgiel aktywny wytwarzany z łupin orzechów kokosowych.

W jaki sposób działa węgiel aktywny?

Węgiel aktywny stosowany w oczyszczaniu wody to metoda w pełni bezpieczna, dlatego jeśli wszystko zostanie przeprowadzone w zgodzie z zaleceniami, nie ma obaw, że taka metoda oczyszczania może spowodować pojawienie się jakichkolwiek ubocznych skutków.

Działanie aktywnego węgla w oczyszczaczach wody polega na tym, że cząsteczki tej substancji przyciągają do siebie niepożądane związki (czyli po prostu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia) i silnie je ze sobą wiążą. Zjawisko to nazywane jest również procesem adsorpcji.

Węgiel aktywny doceniany na całym świecie

Stosowanie węgla aktywnego w filtrach oczyszczających wodę zostało docenione nawet przez Amerykańską Rządową Agencję Ochrony Środowiska (EPA).

Ecoperla Carbotower to kolumna węglowa w całości produkowana w Europie.

Ecoperla Carbotower posiada aż 10 lat gwarancji! Tak dobre warunki świadczą o trwałości zastosowanych komponentów. Warto wziąć to pod uwagę przy doborze odpowiedniego urządzenia filtracyjnego.

Węgiel aktywny – jak działa ta metoda filtracji wody?

Komentarz do “Węgiel aktywny – jak działa ta metoda filtracji wody?

  • 18 września 2019 z 16:09
    Permalink

    Rzeczywiście dużo słyszałam o dobrych właściwościach węgla aktywnego i jego oczyszczającym wpływie na wodę. We wszystkich osmozach są wkłady węglowe z tego co wiem, więc musi to być dobry adsorbent. Ciekawa jestem, jak wpływa na naszą skórę taka woda.

    Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.