Odwrócona osmoza nie jest nowinką ostatnich lat. To metoda filtrowania płynów, która znana jest od dawna i bardzo popularnie wykorzystywana w przemyśle żywieniowym. Stosuje się ją między innymi do produkcji wody butelkowanej. Jest również wykorzystywana w przemyśle winiarskim, jak i mlecznym, gdy chce się osiągnąć większą koncentrację mleka, wina lub soków.

odwrócona osmoza w kuchni

Pokochaj filtrację wody w kuchni

Dziwi więc fakt, iż wiele osób podchodzi do tej metody oczyszczania i uzdatniania wody z dystansem. Skoro na szeroką skalę jest wykorzystywana w przemyśle żywieniowym, bez najmniejszych problemów może być też stosowana w przypadku gospodarstw domowych i produkcji czystej wody do celów spożywczych, jak i pielęgnacyjnych.

Smaczne dania, aromatyczne napoje

Smaczna woda z odwróconej osmozy doskonale sprawdza się zarówno podczas przygotowywania posiłków, jak i kawy, herbaty czy innych napojów. Zastosowanie tej metody w gospodarstwie domowym sprawia, że troska o środowisko staje się odrobinę łatwiejsza – nie ma już bowiem potrzeby kupowania wody butelkowanej do celów spożywczych. Tańsza woda do picia jest w zasięgu każdego konsumenta. Zaś woda, która pozostaje po procesie filtracji doskonale nadaje się do zastosowań gospodarczych, takich jak podlewanie ogródka czy też mycie.

Kilka ciekawostek o filtrach odwróconej osmozy

Komentarze 3 thoughts on “Kilka ciekawostek o filtrach odwróconej osmozy

 • 8 października 2019 z 14:40
  Permalink

  Od lat stosuję filtr odwróconej osmozy i nie wyobrażam sobie pić innej wody 😉 Mineralizuję ją dodatkowo co prawda, ale czysta woda to czysta woda.

  Powtórz
 • 25 listopada 2019 z 14:54
  Permalink

  Zamontowaliśmy całkiem niedawno taki filterek osmozy ze względu na moje dzieci. Chciałabym żeby uczyły się pić czystą wodę, a nie słodkie soczki i napoje. Jak na razie super się sprawdza, dzieciaki są zachwycone, że mogą z kranu do szklaneczki sobie nalewać 🙂

  Powtórz
 • 10 stycznia 2020 z 14:13
  Permalink

  Używam osmozy od wielu,wielu lat i nie wyobrażam sobie pić wody z plastikowych butelek. Osmoza to naprawdę mądre rozwiązanie do domu, przede wszystkim zdrowe, bo nic tak dobrze nie oczyści wody do picia jak właśnie odwrócona osmoza.

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.