Woda ze studni w rzeczywistości nie jest tak krystalicznie czysta, jakby się mogło wydawać. Czasem jest wręcz bardziej zanieczyszczona niż ta pochodząca z lokalnych wodociągów. Do oczyszczania wody ze studni idealna będzie stacja wielofunkcyjna polskiej marki z serii Ecoperla Multitower. Z jakimi więc zanieczyszczeniami stacja zmaga się najczęściej?

stacja wielofunkcyjna Ecoperla Multitower

Oto lista najczęściej występujących w studniach zanieczyszczeń i ich oddziaływanie na ludzki organizm:

 • arsen to substancja niezwykle szkodliwa. Jeśli nie zostanie usunięta z wody, odkłada się w organizmie, z którego nie zostaje wydalony. Przyczynia się między innymi do powstania zmian skórnych, uszkodzenia układu pokarmowego czy zapalenie pęcherza moczowego;
 • cyjanek, który jest pojawi się w wodzie szczególnie w wysokich dawkach może doprowadzić nawet do śmierci;
 • detergenty w wodzie w studniach występują niezwykle często (dotyczy to w szczególności tych płytkich studni). Ich obecność najczęściej prowadzi do zakłócenia przemiany materii, alergii, uszkodzenia układu pokarmowego czy nowotworu kory nadnerczy;
 • ołów w wodzie pitnej to substancja, która kumuluje się przede wszystkim w kościach, prowadząc do ich szybkiego uszkodzenia. Czasem skutki nadmiaru tej substancji są nieodwracalne.

Stacja wielofunkcyjna Ecoperla Multitower posiada aż 10 lat gwarancji! Tak dobre warunki świadczą o trwałości zastosowanych komponentów. Warto wziąć to pod uwagę przy doborze odpowiedniego urządzenia filtracyjnego.

Jakie zanieczyszczenia mogą znajdować się w wodzie ze studni?

Komentarz do “Jakie zanieczyszczenia mogą znajdować się w wodzie ze studni?

 • 8 października 2019 z 14:34
  Permalink

  Zastanawiamy się nad taką stacją, bo mamy wodę ze studni nie do końca czystą i chcielibyśmy ją dodatkowo zmiękczyć. Nie wiem czy taka stacja się nada do naszej wody, ale bardzo byśmy chcieli bo to spora oszczędność.

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.