Żółte zacieki w wannie, metaliczny posmak wody, mogą oznaczać, że znajduje się w niej zbyt dużo żelaza oraz manganu. Skąd bierze się ten problem i jak sobie z nim radzić?

usuwanie żelaza i manganu z wody z własnego ujęcia

Przyczyny nadmiaru żelaza w wodzie

Nadmiar żelaza w wodzie może mieć różne przyczyny, najczęściej jest to wymywane do wód głębinowych ze skał oraz z gleby. Choć powodem mogą okazać się również ścieki metalurgiczne, sztuczne nawozy albo przemysł. To dlatego woda ze studni, musi być sprawdzana, warto kontrolować jej jakość.

Odżelaziacz wody – jak działa?

Odżelaziacze wody cieszą się coraz większym zainteresowaniem, to dość proste, ale bardzo skuteczne urządzenia. Ich działanie polega na utlenieniu związków żelaza i manganu i usunięcia ich w procesie filtracji.

Wśród odżelaziaczy domowych na uwagę zasługuje model Ecoperla Sanitower, który jest nowoczesny i solidny. Warto decydować się na zakup urządzenia od renomowanego producenta, w ten sposób można mieć pewność, że będzie działał bez zarzutów i dobrze będzie spełniał swoją funkcję.

Więcej o Ecoperla Sanitower tutaj: https://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/Odzelaziacz-i-odmanganiacz-Ecoperla-Sanitower-L/595

Walcz z żelazem i manganem w wodzie

Żelazo i mangan w wodzie to poważny problem, dlatego warto podjąć działania mające na celu oczyszczenie wody, jak najszybciej. Pamiętajmy, że duża zawartość żelaza w wodzie wpływa negatywnie na nasze zdrowie, ale też na stan urządzeń AGD.

Jak uzdatniać wodę przy problemie żelaza i manganu?

Komentarz do “Jak uzdatniać wodę przy problemie żelaza i manganu?

  • 18 września 2019 z 16:23
    Permalink

    Jedynym ogólnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest analiza woda i oddanie dobranie urządzenia w ręce specjalistów. My zrobiliśmy inaczej i żałujemy. Dwa razy płaciliśmy za urządzenie. Za drugim razem płaciliśmy za urządzenie już profesjonalnie dobrane przez firmę zajmującą się tym.

    Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.