Czysta woda to towar na wagę złota. W czasach dzisiejszych, gdy wodę trzeba oszczędzać, ponieważ jest jej coraz mniej, należy zwrócić uwagę na jej czystość i przydatność do spożywania.

uzdatnianie wody ze studni

Całą wodę, jaką zużywa się w gospodarstwach domowych, zakładach przemysłowych, a nawet tę padającą z chmur czyli deszcz, oczyszcza się w oczyszczalniach miejskich. Tam, w wyniku skomplikowanych procesów filtracyjnych i chemicznych, wodę przystosowuje się z powrotem do zużycia. Oczywiście jest to tylko jakaś część wody, ponieważ spory procent, nie nadaje się do ponownego obiegu.

Samodzielne uzdatnianie wody

W najlepszej sytuacji są gospodarstwa posiadające własne ujęcia wody. Studnie z napływającą wodą są zazwyczaj zawsze dostępne i świeżą wodę można mieć w każdej chwili. Wystarczy tylko sprawdzić czy nie jest skażona jakimiś bakteriami i można ją dowolnie używać.

W małych gospodarstwach domowych przydadzą się takie urządzenia jak stacja wielofunkcyjna, odżelaziacz wody, lampa bakteriobójcza lub kompaktowa stacja wielofunkcyjna.

Które urządzenie wybrać?

Urządzenia te pomogą uzdatnić wodę, w momencie podejrzewania jej o jakiekolwiek zanieczyszczenia. Najbardziej przydatna będzie lampa bakteriobójcza, która dzięki promieniowaniu UV szybko pozbędzie się drobnoustrojów, a przy tym nie zmieni smaku wody.

Innym urządzeniem jest odżelaziacz wody, który wyłapie wszystkie związki żelaza, napowietrzy wodę i porządnie ją przefiltruje.

Najlepszym z urządzeniem jest stacja wielofunkcyjna. Oprócz filtracji zapewni wodzie odpowiednią twardość.

Czy wodę ze studni zawsze trzeba uzdatniać? Jakie urządzenia mogą się przydać?

Komentarz do “Czy wodę ze studni zawsze trzeba uzdatniać? Jakie urządzenia mogą się przydać?

  • 27 września 2018 z 20:09
    Permalink

    Stacja wielofunkcyjna to teraz coraz bardziej popularny produkt. Tak wynika przynajmniej z moich obserwacji, a montażem zajmuję się już od kilku dobrych lat. Ludzie są zachwyceni. Teraz można dostać takie urządzenia także w wersji kompaktowej, a to stanowi dodatkowy atut, bo oszczędza miejsce.

    Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.