Azotany nie są obojętnymi substancjami dla zdrowia człowieka. U niemowląt ich wysokie stężenie może spowodować methemoglobinemię, czyli sinicę. Uważa się także, że azotany w połączeniu z innymi związkami chemicznymi mogą być odpowiedzialne za choroby nowotworowe układu pokarmowego. W jaki sposób azotany mogą dostać się do naszego organizmu?

Usuwanie azotanów z wody

Gdzie azotany występują najczęściej?

Woda ze studni głębinowej to najczęstsze miejsce występowania niebezpiecznych azotanów. Pojawiają się one ze względu na używane przez rolników sztuczne nawozy. Spowodowane jest to również odprowadzaniem nieodpowiednio oczyszczonych ścieków bądź nieszczelnymi szambami.

Okazuje się, że zanieczyszczone są wody ze studni na wsiach. Według danych GUS w 2005 roku w Polsce aż 42,7% ze zbadanych studni przydomowych nie sprostała stawianym wymaganiom. Jak więc widać, problem jest powszechny.

Skuteczna walka z azotanami

Wpływ na zdrowie azotanów jest bardzo negatywny. Zanieczyszczenie wód w studniach występuje niezwykle często.

Warto skontrolować własną wodę, żeby mieć pewność, że źle na nas nie wpływa.

Jeśli okaże się, że poziom azotanów jest zbyt wysoki, warto zastosować stację do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower, która uzdatni wodę do picia – pozbawi ją niebezpiecznych substancji, w tym nie tylko azotanów, ale i siarczanów.

Dowiedz się o skutecznej walce z azotanami na:https://www.krainawody.pl/701-usuwanie-azotanow-ecoperla-nitratower-l.html

Azotany w wodzie ze studni to poważny problem. Jak go zażegnać?

Komentarz do “Azotany w wodzie ze studni to poważny problem. Jak go zażegnać?

  • 27 września 2018 z 20:04
    Permalink

    Mi to aż oczy wyszły z orbit jak na wynikach badań fizykochemicznych zobaczyłem jak bardzo zostały przekroczone azotany. Zdecydowaliśmy pozbyć się problemu dużą kolumną Ecoperla Nitratower. Wyniki znacznie się poprawiły.

    Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.